V časih, ko so filmi hitro in enostavno dostopni na internetu, mestni multipleksi pa so popolnoma prevladali nad kino dvoranami v manjših krajih in povzročili njihovo množično zapiranje, je zanimivo, da pride nekdo na idejo potujočega kina. Ideja sama po sebi namreč ni nova, saj je potujoči kino živel v časih med obema svetovnima vojnama pa tudi še nekaj časa po drugi vojni. Potujoči Moj kino se je izzivom današnjega časa prilagodil s sodobnimi tehnologijami ter novimi poslovnimi modeli. Klasični kino projektor in celuloidni trak je tako zamenjala najsodobnejša laserska tehnika za prikazovanje filmov, novi poslovni model pa je v financiranje projekta vključil tudi občine, ki s svojo finančno participacijo omogočajo, da Moj kino dvakrat mesečno postavi svoje filmsko platno v lokalni dvorani in zavrti filme v Kranjski gori, na Jesenicah ter v Medvodah, Kamniku, Ilirski Bistrici, Ajdovščini, Postojni, Sevnici, Slovenskih konjicah, Šentjurju, Ravnah na Koroškem ter Žalcu.

Simon Šuler, idejni pobudnik in izvajalec projekta Moj kino: »Preden so se v Sloveniji pojavili multipleksi, kar se je začelo dogajati okoli leta 2000, je imel kino skoraj vsak malo večji kraj, filmske projekcije pa so bile neločljivi del lokalnega kulturnega življenja ter solidno obiskane. Infrastruktura iz teh časov je še vedno v presenetljivo dobrem stanju, čeprav marsikje ni bila v uporabi že vrsto let, saj so bile dvorane enostavno zaprte. Z najsodobnejšo digitalno lasersko tehniko za projeciranje filmov, ki je edina takšna v širši regiji, odličnim procesorjem zvoka, solidnim zvočniškim sistemom in velikim profesionalnim platnom, smo te slabo izkoriščene dvorane v manjših krajih ponovno oživeli in pripeljali v njih filme. V prvi fazi projekta želimo prikazovanje filmskega programa približati gledalcem v dvanajstih občinah širom Slovenije, nadejamo pa se, da bodo dobri zgledi presegli občinske meje in se bo odločila projektu pristopiti še kakšna občina. Skozi projekt Moj kino želimo zagotavljati aktualno in kvalitetno filmsko ponudbo, za pravo filmsko doživetje pa bomo poskrbeli še z brezalkoholnimi  pijačami in prigrizki, pri čemer seveda ne bo manjkala popularna pokovka.«

Zoran Bistrički, : »V DRAGON Ticketing nam je bila ideja potujočega kina zanimiva in smo z veseljem sprejeli izziv imformacijske podpore tega projekta, ki je praktično pisan na kožo večopravilni platformi DRAGON Venue™. Premična blagajna potujčega kina je tako opremljena z dvema kompletoma opreme za prodajo vstopnic in gostinske ponudbe, od katerih vsak vključuje: kompaktni (all-in-one) računalnik, hitri termični tiskalnik za printanje kart in računov, elektronski predal za denar ter čitalec za skeniranje vaučerjev. Ta osnovni nabor opreme za prodajo je razširjen z brezžičnim internetom ter ultra sodobnim ročnim skenerjem Zebra TC8000 za elektronsko validacijo vstopnic na vratih dvorane. Prodajalci uporabljajo na blagajnah integrirani uporabniški vmesnik, ki omogoča sočasno prodajo vstopnic in gostinske ponudbe, programska oprema pa avtomatsko poskrbi za printanje vstopnic in računa. Preglednost, enostavnost in ergonomija uporabniškega vmesnika zagotavljajo hitrost in učinkovitost blagajne, ki lahko brez vsakršnih težav opravi tri do štiri prodajne transakcije v minuti. Pri takšni hitrosti delovanja programa, je možno vstopnice za dvorano s 300 sedeži, seveda ob hkratnem delovanju dveh blagajn, razprodati v manj kot 20 minutah. Odlično je organizirana tudi predprodaja vstopnic, ki jih lahko obiskovalci kina kupijo v spletni trgovini Mojkino (http://mojkino.mojekarte.si/si/celotna-ponudba.html), s posredovanjem mreže Mojekarte.si™ pa tudi na vseh bencinskih servisih Petrol.«

Ljubljana, september 2016